Budżet Obywatelski 2018 / 2019 w Łodzi. Zakończył się pierwszy etap. Wnioski mieszkańców będą analizowane. Start głosowania we wrześniu

  • Dziennik Łódzki
Łodzianie złożyli 1285 wniosków do budżetu obywatelskiego. To więcej niż w poprzednim roku, gdy wpłynęły 1132 wnioski. W tym roku najwięcej wniosków napłynęło z Bałut - 280. Najbardziej aktywnymi osiedlami okazały się Bałuty - Doły (80 wniosków), Chojny-Dąbrowa (57), Polesie - Karolew - Retkinia Wschód (55). Najwięcej projektów dotyczyło edukacji oraz projektów dla dzieci i młodzieży.

Marcin Bereszczynski

Zakończył się pierwszy etap tegorocznego budżetu obywatelskiego. Polegał na składaniu wniosków. Mieszkańcy złożyli ich rekordową liczbę - 1285. Wnioski zostaną poddane ocenie formalnej, czym zajmą się w najbliższym czasie wydziały magistratu. Zostaną również zorganizowane spotkania z mieszkańcami na osiedlach.

Ma być ich w sumie 18. Zostaną przeprowadzone, aby mieszkańcy mogli zapoznać się z projektami zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego i nanieść ewentualne uwagi. Będzie to również okazja do spotkania mieszkańców z wnioskodawcami. Ostateczną listę projektów, które zostaną przedłożone do głosowania, zaopiniuje doraźna komisja ds. partycypacji społecznej i budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej w Łodzi. Głosowanie zaplanowano na wrzesień.

CZYTAJ TEŻ: Mieszkańcy W 2017 ROKU wydali 40 mln zł rozsądnie

Przypomnijmy, że termin składania wniosków do budżetu obywatelskiego został przedłużony. Dzięki temu blisko połowa wniosków wpłynęła w ostatnim tygodniu. Świadczy to o dobrej decyzji przesunięcia terminu.

Nie wszyscy czują satysfakcję po zakończeniu pierwszego etapu tegorocznego budżetu obywatelskiego.

- Bardzo żałuję, że wiele wartościowych projektów nie zostanie zrealizowanych, bo prezydent Zdanowska z PO nie dotrzymała danego łodzianom słowa o 100 milionach złotych rocznie na budżet obywatelski - powiedział Łukasz Magin, rzecznik prasowy klubu radnych PiS.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości