630 pomysłów do budżetu obywatelskiego. „Trójką” za darmo?

  • Express Ilustrowany
O ok. 200 wniosków mniej niż w latach poprzednich złożyli w tym roku łodzianie do budżetu obywatelskiego. Wśród ok. 630 pomysłów (złożono 626 projektów – urząd czeka jeszcze na te wysłane pocztą) jest m.in. gwiazda dla Agaty Kuleszy na ul. Piotrkowskiej, sadzenie świerków tolerancji, powieszenie budek dla ptaków w parkach czy budowa kolejnych woonerfów.

(MSM)

Jednym z oryginalniejszych projektów ogólnołódzkich jest taki, by przejazd tramwajami linii 3 był darmowy. Według wnioskodawcy, zrekompensowałoby to utrudnienia na trasie W-Z. Ponieważ MPK oszacowało wartość tego projektu na 12 mln zł, a limit wydatków na jeden projekt ogólnołodzki wynosi 2,5 mln zł, to wnioskodawca go zmodyfikował i podzielił projekt na sześć części – na każdym odcinku linia 3 byłaby bezpłatna przez dwa miesiące roku.
Najwięcej wniosków złożono na Bałutach – 145 i Górnej – 114, a najmniej na Śródmieściu – 44 – i na Polesiu – 88. Pomysłów dotyczących Widzewa jest 102, a ogólnołódzkich 133.
Wszystkie wnioski zostaną teraz sprawdzone przez urzędników co do możliwości ich realizacji. Głosowanie odbędzie się we wrześniu. Do podziału w ramach budżetu obywatelskiego jest 40 mln zł.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości