40 mln złotych wynosi budżet obywatelski. Na co chcą go wydać łodzianie? [zdjęcia]

  • Express Ilustrowany
Około 100 pomysłodawców różnych projektów przygotowywanych w ramach budżetu obywatelskiego prezentuje je dziś od godz. 14 do godz. 20 w punktach informacyjnych na ul. Piotrkowskiej między ul. Andrzeja Struga a ul. Zieloną. Wszyscy starają się zyskać poparcie mieszkańców dla swoich pomysłów i pieniądze, które przeznaczą na ich realizację. W tym roku do podziału na różne inwestycje jest 40 mln zł.

ew

Zgłoszono natomiast 807 wniosków, z tego 187 ogólnomiejskich, a reszta przypada na poszczególne dzielnice np.. Bałuty zgłosiły około 140. Prym wiodą remonty szkół, boisk, kamienic, ale zgłoszono także projekt remontu zabytkowego tramwaju z 1950 r oraz utworzenie nowych przejść dla pieszych m. in. przez ul. Zieloną na pl. Barlickiego, przez ul. Kopernika przy ul. Lipowej. I Liceum Ogólnokształcące stara się o pieniądze na utworzenie parkingu rowerowego na boisku szkolnym przy zbiegu ulic: Więckowskiego i Żeromskiego. Potrzeba na to przedsięwzięcie 23 tys. zł, ale to przydatna inwestycja - przekonuje Justyna Staluszka, nauczycielka tej szkoły.
O poparcie rodziców szkoły i mieszkańców Śródmieścia starają się nauczyciele gimnazjum nr 3 w Łodzi, którzy chcą przebudować boisko szkolne przy ul. Zacisze 7/9.
- Chcemy, aby w szkole było nowoczesne boisko, z którego będą korzystali uczniowie i mieszkańcy - mówi Ewa Kwasek, jedna z autorek projektu, nauczycielka wychowania fizycznego.- Chcemy, aby była tam bieżnia, boisko do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i piłki nożnej, trybuny, bieżnia do skoku w dal. Popierają nas rodzice naszych uczniów i absolwentów szkoły, a także okoliczni mieszkańcy. Taka przebudowa boiska kosztowałaby 1 mln 200 tys. złotych.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości