Łobez: W sobotę ruszy głosowanie na zadania w budżecie obywatelskim

  • Głos Szczeciński
Będzie można głosować na jedną z czterech inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego.

Anna Folkman

Najpierw do budżetu obywatelskiego na 2019 rok zgłoszono w Łobzie trzy propozycje. Niestety wszystkie musiały zostać odrzucone. W związku z tym ogłoszono kolejny nabór wniosków. Trwał on do 12 października. Zadania zweryfikowano 17 października.

Do komisji wpłynęło pięć propozycji. Okazało się jednak, że w jednej z nich kosztorys w projekcie związanym z rewitalizacją terenu po byłym placu zabaw, został błędnie oszacowany. Wnioskodawca nie przewidział kosztu ogrodzenia, więc projekt odrzucono z powodów merytorycznych. Na liście zadań pozytywnie zweryfikowanych przez komisję znalazły się ostatecznie cztery zadania.

To „Rewitalizacja miejsca rekreacji nad Jeziorem Miejskim Dybrzno”, „Doposażenie placu zabaw przy ul. B. Chrobrego”, „Budowa miejsca rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży poprzez montaż elementów placu zabaw, zewnętrznych stołów do tenisa, ławeczek w okolicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Łobzie a także „Mała Akademia Karate - doposażenie świetlicy wiejskiej w Worowie w celu realizacji zajęć sportowo - edukacyjnych”.

Każde z tych zadań nie przekracza 50 tys. zł. Po kampanii informacyjnej od 27 do 31 października odbędzie się głosowanie na wymienione propozycje a jego wynik poznamy 7 listopada.

Bezrobocie wzrosło przez epidemię koronawirusa

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości