Łobez: Plac zabaw przy ul. Chrobrego będzie jeszcze lepszy

  • Głos Szczeciński
Trzecią edycję Budżetu Obywatelskiego w Łobzie wygrało zadanie nr 2, czyli doposażenie placu zabaw przy ul. Chrobrego. Na pomysł oddano 41,94 proc. głosów. Wszystkie były oddawane online a było ich dokładnie 1861.

Anna Folkman

Przypomnijmy. Najpierw do budżetu obywatelskiego na 2019 rok zgłoszono w Łobzie trzy propozycje. Niestety wszystkie musiały zostać odrzucone. W związku z tym ogłoszono kolejny nabór wniosków. Trwał on do 12 października. Zadania zweryfikowano 17 października.

Do komisji wpłynęło pięć propozycji. Okazało się jednak, że w jednej z nich kosztorys w projekcie związanym z rewitalizacją terenu po byłym placu zabaw, został błędnie oszacowany. Wnioskodawca nie przewidział kosztu ogrodzenia, więc projekt odrzucono z powodów merytorycznych. Na liście zadań pozytywnie zweryfikowanych przez komisję znalazły się ostatecznie cztery zadania.

Były to: „Rewitalizacja miejsca rekreacji nad Jeziorem Miejskim Dybrzno”, „Doposażenie placu zabaw przy ul. B. Chrobrego”, „Budowa miejsca rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży poprzez montaż elementów placu zabaw, zewnętrznych stołów do tenisa, ławeczek w okolicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Łobzie a także „Mała Akademia Karate - doposażenie świetlicy wiejskiej w Worowie w celu realizacji zajęć sportowo - edukacyjnych”.

Koszty każdego z tych zadań nie przekraczały 50 tys. zł. Po kampanii informacyjnej od 27 do 31 października odbyło się głosowanie na wymienione propozycje a jego wynik poznaliśmy 7 listopada.

Na doposażenie placu zabaw przy ul. Chrobrego oddano 41,94 proc. głosów, dokładnie 1861.

Inicjatywa budowy miejsca rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży poprzez montaż elementów placu zabaw, zewnętrznych stołów do tenisa, ławeczek w okolicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Łobzie zajęła drugie miejsce i otrzymała 33 proc. głosów. "Rewitalizacja miejsca rekreacji nad Jeziorem Miejskim Dybrzno” znalazła się na trzecim miejscu z 18,03 proc. głosów. Mała Akademia Karate zyskała 7,03 proc. głosów.

Bezrobocie wzrosło przez epidemię koronawirusa

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości