Budżet partycypacyjny Lędzin. Można głosować!

  • Dziennik Zachodni
Można już głosować na projekty w ramach drugiej edycji budżetu partycypacyjnego Lędzin.

Magdalena Kutynia

W Lędzinach zakończył się okres weryfikacji propozycji projektów do budżetu partycypacyjnego na rok 2016. Wnioski analizowane były przez tzw. Zespół do spraw przeprowadzania konsultacji społecznych. - Pod głosowanie poddano 17 wniosków – mówi Barbara Berger, inspektor Referatu Promocji Gminy i Współpracy z zagranicą – Trzy wnioski zostały odrzucone, jako niemożliwe do realizacji- dodaje.

W okręgu nr 1- Górki Goławiec złożono dwa wnioski: o budowę wiaty rowerowej oraz o utworzenie boiska do piłki siatkowej . W okręgu nr 2 - Lędziny zostało wziętych pod uwagę 8 wniosków: o ściankę tenisową w ośrodku Zalew; o place zabaw: na Placu Farskim, na Stawiskach, na Góreczce oraz przy przedszkolu nr 1; a także o budowę: boiska trawiastego, siłowni „pod chmurką” oraz o zakup automatycznego defibrylatora dla OSP. W okręgu nr 3 – Hołdynów pod głosowanie poddanych jest 7 wniosków: o siłownie zewnętrzne na ul Grunwaldzkiej, na os. Gwarków oraz przy gimnazjum na ul Hołdunowskiej; o siłownię wraz z placem zabaw przy MOK; o „Wesoły Zakątek” przy przedszkolu nr 2; o zagospodarowanie Zagajnika hołdunowskiego; o oświetlenie ul. Spacerowej.

Od 7 września rozpoczął się okres głosowania nad wnioskami, który potrwa do 30 września. - Głosowanie odbywa się we wszystkich okręgach jednocześnie. Prawo udziału w głosowaniu na jeden wybrany projekt będzie miał każdy mieszkaniec Lędzin, niezależnie od okręgu, w którym mieszka.


*Pod Wałbrzychem odkryto podziemne miasto. Złoty pociąg będzie wydobyty ZDJĘCIA
*Nowy Supersam w Katowicach zaprasza na wielkie otwarcie
*Uchodźcy z Syrii już na Śląsku. Rodziny mieszkają w Chorzowie
*Tak się okrada w sklepie. Uważajcie na zakupach WIDEO Z MONITORINGU

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości