Nowe miejsca relaksu przy zdrojach artezyjskich

Autor pomysłu:
boczar.waldemar@gmail.com
Status:
projekt w głosowaniu
Szacowany koszt:
900 000 zł
Lokalizacja:
Kraków
Poparcie pomysłu: 2
Stworzenie zielonych miejsc relaksu i wyciszenia z dostępem do wód mineralnych pochodzących z krakowskich zdrojów. Rewitalizacja 4 studni artezyjskich zlokalizowanych w dzielnicy I, V, VII, XVIII.

Projekt bazuje na tym co najcenniejsze - wodzie - ale nie byle jakiej. Kraków posiada unikalne w skali Polski zasoby wód podziemnych, które wyróżniają nas na tle innych miast. Wiemy również jak trudno jest wygospodarować nowe tereny zielone. Miejscem niedostatecznie wykorzystanych przestrzeni rekreacji w mieście są małe obszary zielone (skwery). Takie miejsca, aby przyciągnąć wymagają jednak pewnego odizolowania od miejskiego zgiełku oraz symbolu, który nada im unikalny charakter.
Okazuje się, że w Krakowie mamy właśnie takie miejsca!
Są to okolice zdrojów artezyjskich, które zostały udostępnione dla mieszkańców w latach 90-tych. Projekt był dość oszczędny i po latach wygląd ujęć wody, jak i ich otoczenia nie spełnia oczekiwań mieszkańców.

Celem projektu jest stworzenie miejsc wypoczynku i rekreacji w otoczeniu krakowskich zdrojów artezyjskich. Działania polegać będą na rewitalizacji i odnowieniu istniejącej infrastruktury okolicy zdrojów. Realizacja projektu zapewni mieszkańcom możliwość wypoczynku w ciekawym miejscu oraz aktywne spędzenie wolnego czasu.

Projekt zakłada zagospodarowanie miejsc lokalizacji zdrojów artezyjskich poprzez:
- rewitalizację ujęć zdrojów artezyjskich oraz nadanie im wartości użytkowej i estetycznej
- odnowienie kranów do poboru wody
- umieszczenie tablic informacyjnych o jakości i właściwościach wody
- stworzenie miejsca do wypoczynku (ławki, wygodne meble miejskie)
- zabudowanie okolicy zdrojów zielenią parkową

Typ pomysłu:
zieleń
Dla kogo:
mieszkańcy całego miasta / całej gminy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta Krakowa

Lokalizacja: pl. Wszystkich Świętych 3/4, 31-004 Kraków Telefon 12 616 7815

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości