W weekend otwiera się Słoneczny Wrotków. Opalanie w maseczkach?

  • Kurier Lubelski
To już pewne – w sobotę rusza kompleks Słoneczny Wrotków. I będzie to zdecydowanie inny sezon niż dotychczasowe. Obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa. Na terenie ośrodka nie będzie mogło przebywać jednocześnie więcej niż 1200 osób.

Artur Jurkowski

Trzy dni zostały już tylko do otwarcia kompleksu Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Sezon zacznie się w sobotę. Ważna informacja dla wybierających się na Wrotków: nie będzie padać, a temperatura sięgnie – w cieniu - 24 stopni Celsjusza.

Inauguracyjnemu weekendowi będą towarzyszyć dodatkowe wydarzenia. - Na naszych wodnych atrakcjach czas odpoczywającym umili DJ wraz z konferansjerem, którzy poprowadzą Pool Party. Nie zabraknie dobrej muzyki, animacji i konkursów z nagrodami. Partnerem wydarzenia jest Radio Eska – mówi Katarzyna Łepek z MOSiR „Bystrzyca”.

Nadchodzący sezon będzie jednak znacząco odbiegał od tych dotychczasowych. - W związku z obostrzeniami związanymi z epidemią SARS-CoV-2, będą obowiązywały szczególne zasady funkcjonowania ośrodka – informuje Łepek.

Nie wszystkie spodobają się odwiedzającym. Wystarczy zajrzeć do regulaminu. Punkt 3 brzmi „Obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia osłony ust i nosa przez użytkowników na terenie kompleksu z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie, jeśli nie można zachować dystansu dwóch metrów”.

Czytaj także

Liczba osób znajdujących się na terenie kompleksu ma być ściśle monitorowana. Będzie w nim mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 1200 wypoczywających. A jeśli pojawi się ich więcej? Ci „nadliczbowi” będą musieli poczekać na swoją kolej w bezpłatnej strefie, czyli w części okalającej kompleks.

Są jednak też dobre informacje. Chodzi o ceny. - Cennik pozostaje taki, jak w poprzednim sezonie – dzieci do ukończenia 7 roku życia zapłacą za wejście 7 zł, młodzież do 18 roku życia 14 zł, a dorośli 21 zł – wylicza Łepek. I podkreśla: - Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany.

Słoneczny Wrotków będzie czynny codziennie w godz. 9 – 20.

- Nadzór nad bezpiecznym i prawidłowym funkcjonowaniem kompleksu zapewniają wykwalifikowani ratownicy i wyposażona w monitoring służba ochrony – zapewnia Łepek.

Słoneczny Wrotków składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości. Znajduje się tam również 100-metrowa zjeżdżalnia ,,anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia ,,cebula”. Ponadto wodny plac zabaw, boisko do siatkówki i wyspa piratów - plac zabaw dla dzieci.

Czytaj także

Nowe objawy koronawirusa

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości