W szpitalu we Włocławku oddział neurologiczny będzie zamknięty. Znamy powody

Dyrekcja szpitalu we Włocławku podjęła decyzję o zaprzestaniu przyjęć na oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym. W oświadczeniu do mediów możemy przeczytać o jej powodach. Piszemy o kolejnych kłopotach szpitala we Włocławku.

Joanna Chrzanowska

O tym, że w szpitalu we Włocławku występują problemy kadrowe pisaliśmy już na naszych łamach. Koronawirus spotęgował problem, bo personel nie może migrować między placówkami. To przekłada się na większą liczbę dyżurów na jedną osobę.

Czytaj także

Kadra oddziału neurologicznego również jest przeciążona pracą.

"Ze względu na konieczność przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych oraz udzielenia czasu na wypoczynek przeciążonej pracą w warunkach epidemii Covid-19 nielicznej grupie lekarzy neurologów, niezbędne jest czasowe wstrzymanie funkcjonowania oddziału neurologii z pododdziałem udarowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Czas ten zostanie również wykorzystany do przeprowadzenia kompleksowej dekontaminacji pomieszczeń oddziału oraz przygotowania do dalszego funkcjonowania w warunkach obecnego zagrożenia epidemilogicznego| - czytamy w piśmie Karoliny Welki, dyrektorki szpitala we Włocławku.

Trwa głosowanie...

Czy koronawirus nadal stanowi zagrożenie?

Neurologia będzie zamknięta od 11 lipca do 9 sierpnia. Nowe przyjęci już zostały wstrzymane 29 czerwca. W tym czasie pacjenci będą musieli korzystać z innych placówek w regionie - Bydgoszczy, Inowrocławiu, Lipnie, Świeciu, Toruniu, Grudziądzu, Osielsku.

Nowe objawy koronawirusa

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości