W Lubrańcu w powiecie włocławskim zarekwirowano nielegalne papierosy. Były w skrytce pod zlewozmywakiem [zdjęcia]

Ponad 57 kg tytoniu do palenia i blisko 4,5 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy zatrzymali mundurowi Służby Celno-Skarbowej KAS w trakcie przeszukania posesji w Lubrańcu. Papierosy bez banderol były schowane m.in. w specjalnie skonstruowanej do tego celu skrytce pod zlewozmywakiem.

Online

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że na dwóch prywatnych posesjach w Lubrańcu (powiat włocławski) mogą być oferowane do sprzedaży nielegalne wyroby akcyzowe.

Czytaj także

Mundurowi przed kilkoma dniami skontrolowali budynki zlokalizowane na wcześniej wytypowanych posesjach. W wyniku przeszukania, ujawnili w pomieszczeniach garażowych i mieszkalnych łącznie 57,5 kg tytoniu do palenia oraz blisko 4,5 tys. szt. papierosów bez wymaganych znaków akcyzy - informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszcz.

Nielegalne papierosy funkcjonariusze KAS znaleźli w szafce zlewozmywaka, która posiadała ukrytą przestrzeń, dostępną tylko po przesunięciu ścianki bocznej.

Czytaj także

Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży budżet straciłby 67 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Właścicielowi posesji, który już wcześniej odpowiadał za handel nielegalnymi towarami akcyzowymi, grozi wysoka kara grzywny za przestępstwo skarbowe.

Czytaj także

Nowe objawy koronawirusa

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości