Tyle zarabiają pracownicy restauracji. Zobacz stawki w McDonald, KFC, czy Pizza Hut [4.07.2020 r.]

  • Gazeta Pomorska
Praca w restauracji nie należy do tych najlżejszych, mimo to wiele osób decyduje się na taką pracę. Sprawdziliśmy, na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy najpopularniejszych restauracji. Zobaczcie, ile zarabiają w McDonalds, Pizza Hut czy Burger Kingu.

Justyna Juszczyńska

Od kilku dni restauracje znowu działają w pełnym zakresie. W związku z ograniczeniami nałożonymi przez rząd przez wiele tygodni jedzenie mogliśmy zamawiać tylko na wynos. Teraz lokale działają na nowych zasadach sanitarnych.

Od 2020 roku najniższe wynagrodzenie w naszym kraju wynosi 17 złotych za godzinę, a 2600 zł brutto miesięcznie na umowie o pracę (to ponad 1870 złotych na rękę).

Czytaj także

Restauracje sieciowe nie informują o zarobkach swoich pracowników tak jak np. sieci handlowe: Biedronka czy Lidl. Wielu pracowników ujawnia swoje wynagrodzenia. Zobaczcie, do jakich danych udało się nam dotrzeć.

Wynagrodzenia często są także uzależnione od miejsca pracy. W dużych miastach stawki są nieco wyższe.

W poniższej galerii przygotowaliśmy dane zebrane z różnych stron internetowych, na których pracownicy podzielili się wysokością swoich wynagrodzeń w poszczególnych sklepach. Dane te nie są oficjalne.

Jak informują pracownicy sieci oferują darmowe napoje, które można spożywać podczas przerwy i zniżki na swoje produkty. Większość zapewnia także odzież służbową. Praca w wielu restauracjach takich jak Pizza Hut to także dodatkowe zarobki z napiwków. Trudniej o napiwki w McDonalds czy KFC.

Wiele sieciówek oferuje nawet darmowy dowóz do pracy, szczególnie dla pracowników restauracji na autostradach.

Nowe stawki VAT. Co zdrożeje?

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości