Transfery Śląsk Wrocław - lato 2020. Dołącza Rafał Makowski, odchodzi Mateusz Radecki [FAKTY, PLOTKI, SPEKULACJE]

  • Gol24
Transfery Śląska Wrocław. Pierwsze decyzje już zostały podjęte. Z 1 ligi dołączy środkowy pomocnik. Dwóch graczy odeszło, a pięciu z obecnej kadry przedłużyło swoje umowy. I to na pewno nie koniec.

Jacek Czaplewski

Transfery Śląska Wrocław - piłkarze, którzy przyjdą lub mogą przyjść
Śląsk dokonał na razie jednego wzmocnienia. Od nowego sezonu drugą linię wzmocni Rafał Makowski. 23-letni absolwent Legii Warszawa ma za sobą parę występów w ekstraklasie, ale w ostatnich latach występował wyłącznie w 1 i 2 lidze. Z Radomiakiem Radom wywalczył awans, a teraz bije się o ewentualne miejsce w barażach. Strzelił 4 gole, zapisał 5 asyst.

Śląsk chętnie łowi w 1 lidze. Z obecnej kadry wystarczy wspomnieć trzy nazwiska: Przemysława Płachety (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Damiana Gąski (Wigry Suwałki) czy Jakuba Łabojki (wcześniej pierwszoligowy Raków Częstochowa).

Makowski nie będzie jedynym nowym zawodnikiem Śląska. Zespół z Wrocławia zastanawia się nad Mateuszem Praszelikiem. Pomocnik z rocznika 2000 nie podpisał nowej umowy z Legią Warszawa i od 1 lipca jest do wzięcia. Chcą go też w Górniku Zabrze czy Pogoni Szczecin.

Transfery Śląska Wrocław - piłkarze, którzy odejdą lub mogą odejść
Po dwóch sezonach Śląsk opuścił Mateusz Radecki. Z 27-letnim pomocnikiem nie przedłużono kontraktu. Od października zeszłego roku nie rozegrał żadnego meczu. Powodem była kontuzja kolana, przez którą przeszedł w lutym operację.

Śląsk to ten klub, w którym z końcem czerwca wygasło sporo kontraktów. Na razie w większości przypadków podpisano aneksy do lipca. Do końca sezonu w zespole pozostają więc: Łukasz Broź, Bartosz Boruń, Michał Chrapek, Kamil Dankowski, Filip Marković, Robert Pich, Dariusz Szczerbal.

Pytanie, ilu graczy z tego grona otrzyma dłuższą umowę niż na miesiąc. O Michale Chrapku pisano w kontekście Wisły Kraków i ligi tureckiej. Swego czasu Robert Pich był natomiast łączony z Cracovią, o czym powiedział zresztą trener Michał Probierz.

Filip Raicević odchodzi ze Śląska Wrocław
Filip Raicević odchodzi ze Śląska Wrocław Pawe£ Relikowski / Polskapress

Transfery Śląsk Wrocław - piłkarze, którzy przedłużyli kontrakty
Z obecnej kadry nowe umowy podpisało sześciu graczy. Są wśród nich trzej seniorzy z podstawowego składu: Lubambo Musonda, Matus Putnocky oraz Mark Tamas. Pozostali to młodzieżowcy: Adrian Łyszczarz, Sebastian Bergier i Bartłomiej Frasik. Poza Musondą i Putnockim wszyscy podpisali trzyletnie umowy.

Sebastian Bergier z nowym kontraktem
Sebastian Bergier z nowym kontraktem slaskwroclaw.pl

Transfery Śląska Wrocław - wypożyczenia, powroty z wypożyczeń
Śląsk zrezygnował z Filipa Raicevicia. 26-letni napastnik nie podpisał aneksu do umowy. Tym samym 30 czerwca wrócił do włoskiego Livorno, z którego na wiosnę został wypożyczony. Przygodę we Wrocławiu kończy na 1 bramce i 1 asyście w 6 występach.

Do Śląska z wypożyczenia wrócił za to Maciej Pałaszewski. 22-letni pomocnik nie chciał podpisać aneksu, czyli nie chciał zostać w zespole na ostatnie kolejki Fortuna 1 Ligi. Jego przyszłość we Wrocławiu stoi jednak pod znakiem zapytania.

Vitezslav Lavicka przedłużył swój kontrakt
Vitezslav Lavicka przedłużył swój kontrakt slaskwroclaw.pl

Transfery Śląsk Wrocław - lato 2020:
Przyjdą: Rafał Makowski (wolny transfer, Radomiak Radom, kontrakt do czerwca 2023).
Odeszli: Mateusz Radecki (koniec kontraktu, 30 czerwca).
Przedłużyli umowy: Lubambo Musonda, Matus Putnocky (do czerwca 2022), Mark Tamas, Sebastian Bergier, Adrian Łyszczarz, Bartłomiej Frasik (do czerwca 2023).
Aneksy do połowy lipca: Łukasz Broź, Bartosz Boruń, Michał Chrapek, Kamil Dankowski, Filip Marković, Robert Pich, Dariusz Szczerbal.
Koniec wypożyczeń: Filip Raicević (Livorno Calcio, 30 czerwca).
Powrót wypożyczeń: Maciej Pałaszewski (Stomil Olsztyn, 30 czerwca).
+ przedłużenie kontraktu z trenerem Vitezslavą Lavicką (do czerwca 2022).

TRANSFERY w GOL24

Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje

Ekstraklasa: Legia zdobędzie mistrzostwo w Poznaniu?

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości