Świętochłowicach: W Lipinach jest nowy plac zabaw ZDJĘCIA

  • Dziennik Zachodni
Huśtawki, bujaki i piaskownica. Maluchy z Lipin zyskały nowy plac zabaw, który powstał na skwerze pomiędzy ulicami Sądową, Wallisa, Chorzowską i Świętego Jana. Projekt ten wygrał w minionym roku w budżecie obywatelskim.

Olga Krzyżyk

W ubiegłorocznym głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego dla dzielnicy Lipiny zwyciężył projekt zgłoszony przez stowarzyszenie Razem dla Świętochłowic. Pieniądze z budżetu obywatelskiego 2016 zostały wykorzystane na sporządzenie dokumentacji projektowej. Prace warte blisko 400 tys. zł sfinansowano natomiast z budżetu miasta.

W taki sposób w Lipinach na skwerze pomiędzy ulicami Sądową, Wallisa, Chorzowską i Świętego Jana powstał nowy plac zabaw dla dzieci. Maluchy mogą bawić się w piaskownicy, na huśtawkach i na sprężynowym urządzeniu. W tym czasie rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci mogą odpocząć na ławkach, które również są na placu zabaw. W pobliżu placu zabaw stolik szachowy.

Nowością są także e schody do budynku przy ul. Świętego Jana 2, chodniki, ławki i kosze na śmieci, a także trawniki i krzewy. Ustawiono również wiatę śmietnikową. Plac oświetlają latarnie zasilane energią słoneczną. Inwestycja obejmowała także wyminę infrastruktury kanalizacyjnej, sanitarnej i deszczowej.

- W kolejnych latach nadal będzie prowadzony proces rewitalizacji podwórek miejskich we wszystkich dzielnicach – zapewnia Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

W maju ubiegłego roku u zbiegu ulic Wodnej i Polnej za kwotę ponad 220 tys. zł udostępniony został plac zabaw w ramach programu „Bajtel 2014”. Od 2010 roku w mieście powstało 12 tego typu obiektów. W tym roku pojawią się kolejne. Decyzją mieszkańców biorących udział w Budżecie Obywatelskim 2017 nowy plac zabaw stanie też przy ul. Ślęzan w Chropaczowie. Zmodernizowany będzie natomiast ten znajdujący się przy ul. Śląskiej w dzielnicy Zgoda.

ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości