Powiat włocławski: Chodził do pracy, był też w przychodni. Okazało się, że ma koronawirusa

Jedna z przychodni w powiecie włocławskim poinformowała, że jej pacjent ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Sanepid zdecydował o kwarantannie personelu i nie tylko. W powiecie włocławskim mamy już 12 przypadków koronawirusa.

Joanna Chrzanowska

Przychodnia w Kłóbce (gmina Lubień Kujawski) informuje, że jeden z pacjentów, który zjawił się w lecznicy 24 czerwca, ma koronawirusa. Dodajmy przy okazji, że w powiecie włocławskim odnotowano już w sumie dwanaście przypadków zachorowania na koronawirusa.

Czytaj także

Z tej przyczyny sanepid zdecydował o kwarantannie dla personelu. Potrwa ona do 10 lipca. W tym czasie pacjenci nie mogą korzystać osobiście z poradni medycyny rodzinnej oraz gabinetu stomatologicznego. Jeśli ktoś chce z kolei skorzystać z teleporady, otrzymać receptę lub przedłużyć zwolnienie powinien dzwonić pod numer telefonu 54 284 27 22, w godz. 8.30-15.

Trwa głosowanie...

Czy koronawirus nadal stanowi zagrożenie?

Jak poinformował nas burmistrz Lubienia Kujawskiego, pacjent, to mieszkaniec gminy Chodecz, jednocześnie pracownik jednej z firm na terenie Lubienia Kujawskiego.

- W tej chwili 12 mieszkańców gminy przebywa na kwarantannie, to decyzja sanepidu - mówi Marek Wiliński, burmistrz Lubienia Kujawskiego. - To osoby, które mogły mieć kontakt z chorym. W związku z tym, że ta osoba to mieszkaniec gminy Chodecz, to bilans zakażonych koronawirusem w naszej gminie od początki pandemii wynosi zero.

Czytaj także

Jak ustaliliśmy, mieszkaniec zarażony koronawirusem, przebywa w szpitalu w Grudziądzu. W związku z sytuacją na Facebooku aż wrze. Pracownicy firmy z Lubienia Kujawskiego uważają bowiem, że zakład nie zareagował prawidłowo w tej sytuacji. Postanowiliśmy wyjaśnić tę sprawę, o komentarz poprosiliśmy przedsiębiorstwo.

- Rzeczywiście jeden z naszych pracowników trafił do szpitala w Grudziądzu ze względu na zakażenie koronawirusem. Kolejnych czterech pracowników otrzymało z Sanepidu decyzję o kwarantannie.Nieprawdą jest jednak, że Spółka nie dokonała dezynfekcji pomieszczeń w zakładzie w Lubieniu Kujawskim. Od początku pandemii koronawirusa przeprowadzamy regularne ozonowanie pomieszczeń, w których przebywają nasi pracownicy. Na wyposażeniu Zakładu znajdują się również specjalistyczne urządzenia do pomiaru temperatury pracowników. Wdrożono ponadto szereg wewnętrznych procedur minimalizujących ryzyko zakażenia - czytamy w odpowiedzi prezesa zarządu firmy.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 382 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych i 14. zgonach.
Potwierdzone w środę (1 lipca) przez ministerstwo przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą 4. osób z województwa kujawsko-pomorskiego. To mieszkańcy Torunia (w sumie już 145). Jest jeden nowy ozdrowieniec w Kujawsko Pomorskiem.
WIĘCEJ TUTAJ

Czytaj także

Nowe objawy koronawirusa

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości