Podwyżki w Lidlu: w 2020 roku większe zarobki dla pracowników na kasie i nie tylko. Oto nowe STAWKI Kasjer zarobi do 4600 zł brutto!

  • Nowości Dziennik Toruński
Zarobki w Lidlu 2020. Będą podwyżki! Pracownicy otrzymają wyższe pensje? Ile można będzie zarobić na kasie? Firma chce w ten sposób zmienić podstawowe wynagrodzenie. Podwyżki podobno już ogłoszono kasjerom. Ile wyniosą? Jakie będą najnowsze wynagrodzenia pracowników Lidla? Ile zarabiają magazynierzy, a ile dyrektorzy znanej sieci sklepów? Trwa zacięta rywalizacja pomiędzy Lidlem, a Biedronką w kwestii pensji pracowników. Obie sieci prześcigają się w zapewnieniu swoim pracownikom jak najlepszych warunków pracy. O wszystkich szczegółach dotyczących najnowszych podwyżek w Lidlu 2020 jak i aktualnych pensjach w Biedronce dowiecie się z poniższego artykułu.

red.

Zarobki w Lidlu: jakie podwyżki 2020?

Najnowsze doniesienia o podwyżkach w Lidlu pochodzą z portalu money.pl. Według nich pracownicy mogą liczyć na zwiększenie pensji już od marca. Firma chce w ten sposób zmienić podstawowe wynagrodzenie. Podwyżki podobno już ogłoszono kasjerom.

Firma ma wydać w 2020 roku ponad 66 mln zł na podwyżki.

Ile zarobią pracownicy Lidla od marca 2020? Oto stawki:

  • nowo zatrudnieni pracownicy sklepów będą zarabiać od 3,4 tys. zł brutto (czyli 2484 zł na rękę) do 4,1 tys. zł (czyli 3013 zł na rękę).
  • stawki mają wzrosną po roku pracy - pracownik z takim stażem otrzyma 3,5 tys. zł brutto - 4350 zł brutto,
  • kasjer na rękę otrzyma maksymalnie 3150 zł na rękę.

W sieciach handlowych obowiązuje zasada - im dłuższy staż, tym wyższa wypłata. Wysokość pensji zależy też od wielkości miasta. I tak po 2 latach pracy w Lidlu pracownicy mogą liczyć na pensje w przedziale od 3,7 tys. zł do 4,6 tys. zł brutto.

Polecamy

Pensje w Biedronce 2020: ile wynoszą?

Nie od dziś wiadomo, że sieci - Lidl oraz Biedronka co chwilę konkurują na tle wynagradzania swoich pracowników. Portugalska sieć Biedronka pod koniec ubiegłego roku podniosła wynagrodzenia swoim pracownikom. Osoby, które rozpoczęły swoją karierę zawodową w Biedronce na początku otrzymają od 3050 zł brutto do 3450 zł w zależności od wielkości miejscowości.

Pracownicy Biedronki mogą otrzymać też miesięczne premie uznaniowe. To dodatek do wynagrodzenia w wysokości 270 zł brutto.

Natomiast po kolejnych trzech latach pracy w Biedronce pensje wzrastają do 3,2 tys. zł - 3,6 tys. zł brutto. Magazynierzy z kolei mogą zarobić od 3,4 tys. zł do 4150 zł brutto (przy uwzględnieniu nagrody za obecność w danym miesiącu). Magazynier może otrzymać nawet 1200 zł brutto dodatku jeżeli są stale obecni w pracy i w zależności od ich warunków. Ten dodatek może być jeszcze wyższy jeśli pracownik będzie efektywny w pracy.

Jak wynika z danych firmy Hays Poland: szefowie marketów bądź hipermarketów dostają przynajmniej 9 tysięcy, choć najczęściej ich pensja to ok. 15 tys. Niektórzy potrafią jednak zarabiać i 20 tys. zł!

Natomiast dyrektorzy w sieci Biedronka zarabia około 25 tys. zł brutto miesięcznie.

Nowe objawy koronawirusa

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości