Netto nie przejmie dwóch sklepów Tesco w Łodzi. Brytyjska sieć szuka innego kupca, w jednym centrum mogą powstać mieszkania

  • Dziennik Łódzki
Tesco przy ul. Pojezierskiej w Łodzi nie zmieni się w Netto. Sklep jest ciągle na sprzedaż, podobnie jak ten przy ul. Widzewskiej, choć w drugim przypadku została podpisana przedwstępna umowa o sprzedaż deweloperowi, który ma wybudować tu mieszkania.

Alicja Zboińska

W drugiej połowie czerwca Tesco poinformowało o sprzedaży 301 sklepów w Polsce firmie Sailing Group, która jest właścicielem sklepów Netto. Transakcja nie dotyczy 19 marketów Tesco w całym kraju. Okazuje się, że na liście są dwa łódzkie sklepy.

- W Łodzi sklepy na Widzewskiej i Pojezierskiej nie podlegają umowie sprzedaży do Salling Group- informuje biuro prasowe brytyjskiej sieci. - Tesco prowadzi rozmowy na temat różnych opcji w stosunku do sklepów nieobjętych transakcją, ich sytuacja może się różnić się w zależności od lokalizacji. Pozostałe sklepy z województwa łódzkiego zostaną sprzedane do Salling Group i zmienią szyld na Netto do 24 miesięcy po podpisaniu umowy. Pracownicy przejdą do Netto zgodnie z umową.
Tesco informuje też, że obecnie sklepy pozostają otwarte bez zmian. Transakcja sprzedaży do Salling Group zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych.

Tesco przy ul. Widzewskiej znalazło się na liście 19 sklepów wyłączonych z transakcji, choć pod koniec lutego roku pojawiły się informacje o podpisaniu przedwstępnych umów zakupu właśnie tej działki oraz działek w Poznaniu przy ul. Opieńskiego oraz w Krakowie przy ul. Kapelanka. Umowę zawarto z kieleckim deweloperem Echo Investment. Mają tu powstać mieszkania.

Tymczasem Salling Group poinformowało, że planuje przekształcić sklepy Tesco w Netto 3.0 (nowej generacji) nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco. Szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w najbliższych miesiącach. Na razie trwa oczekiwanie na wydanie zgód antymopolowych.

Nowe stawki VAT. Co zdrożeje?

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości