Mecz pucharowy Granatu Skarżysko-Kamienna z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski bez kibiców!

W najbliższą sobotę, 4 lipca 2020 r., rozegrane zostaną cztery ćwierćfinałowe mecze Okręgowego Pucharu Polski, w tym mecz Granat – KSZO. Niestety, kibice tych meczów nie obejrzą z trybun. Powtórka z finału ubiegłorocznej edycji Okręgowego Pucharu Polski odbędzie się przy pustych trybunach. Decyzja ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa.

Paweł Wełpa

O tym, że tak się stanie, zadecydował Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, który kierował się wytycznymi PZPN. Decyzja obowiązuje do odwołania. Mecze półfinałowe zostały zaplanowane na 11 lipca, a finał na 18 lipca.

Na obiektach będą obowiązywać też zasady, do których muszą się zastosować piłkarze, działacze oraz wszelkie osoby, które na stadionie się znajdą. Na stadionach będą mogły przebywać osoby niezbędne do prawidłowej organizacji zawodów, a także media. Wszyscy, poza piłkarzami, trenerami i sędziami, będą musieli nosić maseczki. Piłkarze będą też musieli wyjść na boisko zgodnie z wytycznymi, co przedstawia załączona grafika.

Usytuowanie stadionu Granatu pozwala jednak na obserwowanie meczu zza ogrodzenia. Robi tak wielu kibiców i zapewne będzie podobnie tym razem, z tym że tym razem należy się spodziewać jeszcze większej liczby sympatyków obserwujących mecz z chodnika przy ul. Słonecznej.

– Przykro nam, że mecz odbędzie się bez kibiców. Liczyłem, że jakieś ulgi będą, ale tak się nie stało i jest nam szkoda. Nie zmienia to jednak faktu, że gramy o zwycięstwo i chcemy godnie reprezentować miasto – powiedział Piotr Dejworek, trener Granatu.

Mecz Granatu Skarżysko z KSZO Ostrowiec będzie powtórką z meczu finałowego z poprzedniej edycji Okręgowego Pucharu Polski. Wówczas na stadionie w Kielcach KSZO wygrało 3:1.

– W tym momencie możemy się próbować zrewanżować jako klub, bo sama drużyna jest w ok. 60% zmieniona. Szansy rewanżu będą na pewno szukali zawodnicy, którzy wtedy wystąpili. Dla mnie ten mecz też nie jest pod szyldem „rewanż”, ale jest to mecz z mocnym, ciekawym rywalem i fajne przetarcie przed ligą. To będzie barometr tego, na jakim jesteśmy etapie obecnie – zgrania, przygotowania motorycznego, bo o taktycznym za wcześnie jeszcze mówić. Za krótko pracujemy, żebyśmy mogli wypracować optymalną taktykę dla tego zespołu. Do tego jeszcze nie wszystkie sprawy personalne zostały dograne i zespół nie jest kompletny. Spotkają się dwa stare świętokrzyskie kluby z dużymi tradycjami i zapowiada się ciekawe spotkanie – dodał Piotr Dejworek.

Mecze OPP rozegrane zostaną o godz. 17.00. W rozgrywkach grają wszyscy trzecioligowcy z ubiegłego sezonu, czterej czwartoligowy oraz drużyna Korony Kielce z Centralnej Ligi Juniorów. W gronie ćwierćfinalistów nie ma aktualnego beniaminka III ligi – ŁKS-u Probudex Łagów.

Zestaw par 1/4 OPP:

GKS Nowiny – Wisła Sandomierz
Granat Skarżysko-Kamienna – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
GKS Rudki – Korona II Kielce
Neptun Końskie – Korona Kielce CLJ

Ekstraklasa: Legia zdobędzie mistrzostwo w Poznaniu?

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości