LZS w Budzyniu wznowiły działalność. Piłkarki i piłkarze wrócili na boiska [ZDJĘCIA]

Drużyny LZS z gminy Budzyń znów biorą udział w rozgrywkach piłkarskich. Zawodniczki i zawodnicy mieli ostatnio okazję grać zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. Wkrótce zmierzą się w turnieju o puchar wójta

Anna Karbowniczak

Gminne Zrzeszenie LZS w Budzyniu wznowiło działalność po prawie trzymiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią. W dniu 21 czerwca 2020 roku na Orliku przy stadionie Polonii w Chodzieży rozegrano rejonowe eliminacje gier zespołowych do finału Letniej Wielkopolskiej Spartakiady LZS.

Piłkarki z LZS Prosna i piłkarze z LZS Sokołowo reprezentowali w rozgrywkach powiat chodzieski. Obie nasze drużyny zajęły pierwsze miejsca i tym samym wezmą udział w finale, który odbędzie się w Żerkowie.

W środę 24 czerwca na stadionie GOS w Koźminie Wielkopolskim, piłkarki z LZS Dziewoklucz (rocznik 2005 i młodsze) zagrały w finale turnieju Piłkarska Kadra Czeka dziewcząt. Wywalczyły w nim doskonałe drugie miejsce. Warto dodać, że drużyna dziewcząt z Dziewoklucza jest najmłodszą drużyną w gminie.

- Wracaliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni i szczęśliwi mimo fatalnej pogody - mówi prezes gminnego zrzeszenia LZS w Budzyniu Roman Schlabs.

Już niebawem, bo 19 lipca 2020 roku o godz. 13 00, na bosku w Dziewokluczu zarówno panie jak i panowie rozegrają pierwsze mecze w ramach Pucharowych Mistrzostw Gminy w piłce nożnej o puchar wójta. Następne mecze odbędą się 26 lipca w Kąkolewicach, a finał - 2 sierpnia w Bukowcu.

LZS w Budzyniu wznowiły działalność. Piłkarki i piłkarze wró...

Tym jeździ głowa państwa. Zobacz pojazdy prezydenta

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości