Kraków. Komfortowe poczekalnie w szpitalu Żeromskiego [ZDJĘCIA]

  • Dziennik Polski
Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego pacjenci krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego zyskali wygodne poczekalnie.

Iwona Krzywda

– W większości szpitali i przychodni ławki w poczekalniach są takie same: plastikowe i twarde. Zależało mi na podniesienie komfortu osób oczekujących na pomoc lekarzy, stąd mój pomysł – mówi Robert Sagan, autor projektu „Komfortowe poczekalnie w szpitalach”, który znalazł się wśród zwycięzców ubiegłorocznego krakowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Inwestycja zrealizowana w „Żeromskim”, pochłonęła łącznie 60 tys. zł. W jej ramach wszystkie plastikowe, łączone krzesła w poczekalni do przyszpitalnych poradni specjalistycznych oraz na ostrym dyżurze zostały wymienione na wygodne sofy z podłokietnikami. Nowe meble są odporne na uszkodzenia i łatwo je utrzymać w czystości. Co istotne, po remoncie udało się zachować taką samą liczbę miejsc siedzących dedykowanych pacjentom.

Środki z BO pozwoliły także na odrestaurowanie dębowych ławek, które stoją w szpitalu Żeromskiego od początku jego istnienia. Udało się również zakupić cztery klimatyzatory bardzo potrzebne w zatłoczonych poczekalniach. Dodatkowo dyrekcja placówki z własnego budżetu sfinansowała odnowienie ścian.

Wyremontowane poczekalnie służą już pacjentom. – Mam nadzieję, że szpital Żeromskiego będzie przykładem dla innych – mówi Robert Sagan.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 22

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości