Kaufland zarobki 2020. Kasjerzy i inni pracownicy. O ile wzrosną pensje? Jakie stawki na kasie dla pracowników w Kauflandzie?

  • Nowości Dziennik Toruński
Zarobki w sieci Kaufland w 2020 r. Jakie stawki? Kaufland to kolejna znana sieć w Polsce, która zdecydowała się, aby podnieść pensje swoim pracownikom. Pracowników czeka podwyżka proporcjonalne do stanowiska i stażu pracy. Innymi sieciami, które postanowiły w tym roku podnieść wynagrodzenia są Lidl oraz Biedronka. Zobaczcie ile wyniosą pensje w Kauflandzie? Jakie wynagrodzenia wypłaca Lidl i Biedronka? O wszystkich szczegółach dotyczących wynagrodzeń przeczytacie w artykule.

vt

Kaufland: zarobki w 2020 roku. Jakie stawki?

Wzrost płac obejmie wszystkich pracowników sieci - pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych oraz pracowników centrali. Na wszystkie podwyżki Kaufland ma przeznaczyć w 2020 roku niemal 50 mln zł.

Polecamy

Na stanowisku kasjer-sprzedawca wynagrodzenie będzie wynosić od 3200 do 3900 złotych brutto miesięcznie.

Pracownicy sklepów oraz centrów dystrybucyjnych mają też otrzymywać dodatek motywacyjny w wysokości nawet 400 zł za 100-proc. frekwencję w pracy.

- Co roku aktualizujemy stawki wynagrodzeń w naszej sieci. Prowadzimy przy tym stałe konsultacje ze związkami zawodowymi i przedstawicielami pracowników. Staramy się wypracować rozwiązania rynkowo konkurencyjne i atrakcyjne dla pracowników, ale także realne i ekonomicznie uzasadnione dla nas jako pracodawcy. Wynagrodzenia to jednak nie wszystko. Mamy przy tym bardzo rozbudowany system benefitów, z których mogą korzystać nasi pracownicy, jak również inwestujemy w różnorodne procesy optymalizacyjne, które mają ułatwić pracę - mówi cytowana w komunikacie Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Zarobki w innych sieciach handlowych - Lidl, Biedronka

Najnowsze doniesienia o podwyżkach w Lidlu pochodzą z portalu money.pl. Według nich pracownicy mogą liczyć na zwiększenie pensji już od marca. Firma chce w ten sposób zmienić podstawowe wynagrodzenie. Podwyżki podobno już ogłoszono kasjerom.

Ile zarobią pracownicy Lidla od marca 2020? Oto stawki:

  • nowo zatrudnieni pracownicy sklepów będą zarabiać od 3,4 tys. zł brutto (czyli 2484 zł na rękę) do 4,1 tys. zł (czyli 3013 zł na rękę).
  • stawki mają wzrosną po roku pracy - pracownik z takim stażem otrzyma 3,5 tys. zł brutto - 4350 zł brutto,
  • kasjer na rękę otrzyma maksymalnie 3150 zł na rękę.

W sieciach handlowych obowiązuje zasada - im dłuższy staż, tym wyższa wypłata. Wysokość pensji zależy też od wielkości miasta. I tak po 2 latach pracy w Lidlu pracownicy mogą liczyć na pensje w przedziale od 3,7 tys. zł do 4,6 tys. zł brutto.

Ile zarobią pracownicy Biedronki w 2020?:

Podwyżki pensji dla pracowników Biedronki zależą od wielu czynników. Jednym z nich jest lokalizacja sklepu. Najpoważniejszym jednak staż pracy i zajmowane stanowisko. Podwyżki dla sprzedawców-kasjerów, kasjerów i pracowników sklepów wyniosą od 100 do 350 zł brutto miesięcznie. Jednak dokładna kwota zależy od wyżej wymienionych czynników.

Wyższe pensje wpłynął także na konta osób, które rozpoczynają pracę w Biedronce. Na pełnym etacie sprzedawcy-kasjera nowi pracownicy zarobią (w zależności od lokalizacji) od 3050 zł do 3200 zł brutto. W to wynagrodzenie wlicza się także nagroda za obecność w pracy.

Prezentujemy orientacyjną wysokość zarobków na danym stanowisku:

  • kasjer-sprzedawca, początkujący - 3050 zł brutto,
  • kasjer-sprzedawca, po trzech latach stażu - 3200 zł brutto,
  • magazynier, początkujący - 3200 brutto,
  • magazynier, z doświadczeniem, stażem - 4150 zł brutto,
  • kierownik sklepu, od 3500 do 4500 złotych.

Nowe objawy koronawirusa

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości