Chorzów: Weryfikują projekty BO 2017

Trwa weryfikacja projektów do budżetu obywatelskiego w Chorzowie. Wśród projektów jest m.in. budowa placu zabaw oraz wybiegu dla czworonogów. Głosowanie na projekty rozpocznie się natomiast 16 października.

Olga Krzyżyk

Chorzów: Weryfikują projekty BO 2017

W Chorzowie trwa piąta edycja budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mieli czas do 15 września, by zgłosić projekty ze swoimi pomysłami. Teraz do 15 października specjalna komisja weryfikuje te projekty. Część z nich już została zaakceptowana. Wśród wniosków inwestycyjnych, które zostały zaakceptowane są m.in.: rewitalizacja skweru u zbiegu ulic: Truchana, Sienkiewicza i Teatralnej. Mieszkańcy zgłosili także projekt budowy placu zabaw c do ćwiczeń sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych (akrobatyka, parkour, street workout) im. Ryszarda Pawlika w chorzowskiej dzielnicy Klimzowiec. Plac ten miałby powstać przy ulicy Astrów, w pobliżu Parku Róż.

W Batorym 1 zaproponowano stworzenie międzypokoleniowej przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej. W opisie projektu można przeczytać, że plac zabaw w swojej tematyce ma nawiązywać do wioski indiańskiej, zamku lub statku pirackiego. Dla dorosłych z kolei powinny znaleźć się takie elementy jak altana z grillem, stoły do gry w szachy i ławki. W tej dzielnicy zaproponowano także stworzenie „stref młodej matki” na placach zabaw. W miejscach tych powinny być przestrzenie, gdzie mamy będą swobodnie karmiły dzieci piersią oraz mogły przewinąć dziecko.

W Chorzowie Batorym 2 jest pomysł, by zbudować plac zabaw z ławkami oraz wybieg dla psów przy ulicy Hutniczej. Jednym z argumentów za tym projektem jest to, że w okolicy ul. Hutniczej i MDK Batory nie ma żadnego miejsca, gdzie dzieci mogłyby spędzić czas wolny na powietrzu.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 16 października i potrwa do 27 października. Wyniki poznamy następnego dnia.

Nowe stawki VAT. Co zdrożeje?

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości