Budżet obywatelski w Świętochłowicach: złóż wniosek

Budżet obywatelski: złóż wniosek: To już czwarty raz świętochłowiczanie mogą zdecydować, jakie inwestycje mają zostać zrealizowane w ich dzielnicach. Do 28 lutego można składać wnioski w ramach budżetu obywatelskiego 2017 w Świętochłowicach.

Olga Krzyżyk

Budżet obywatelski w Świętochłowicach: złóż wniosek
Jeszcze tylko do wtorku, 28 lutego, można zgłaszać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego Świętochłowic 2017. To już czwarty raz, jak mieszkańcy miasta mogą przedstawiać pomysły na inwestycje w swoich dzielnicach. Wnioski przyjmowane są od 13 lutego. W tym roku na budżet obywatelski przeznaczono pół miliona złotych.

– Do dyspozycji mieszkańców w budżecie obywatelskim 2017 przekazano pół miliona złotych, po 100 tys. zł na każdą dzielnicę – wyjaśnia Adam Myszor, naczelnik kancelarii prezydenta w miejskim urzędzie.

Wnioski do budżetu mogą składać osoby pełnoletnie i zameldowane na stałe lub czasowo w Świętochłowicach. Wniosek można pobrać ze strony internetowej miejskiego urzędu lub odebrać w punkcie obsługi mieszkańca w magistracie przy ul. Katowickiej 54. Zadania muszą zostać poparte podpisami, co najmniej 40 mieszkańców danej dzielnicy.

– Inicjatywa budżetu obywatelskiego w Świętochłowicach cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Mieszkańcy zgłaszają wiele propozycji, które z każdym rokiem są coraz ciekawsze. Cieszę się, że świętochłowiczanie są świadomi własnej roli w kształtowaniu otoczenia. Dzięki realizowanym inwestycjom zmieniamy dzielnice na lepsze –mówi Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.

Wypełnione wnioski można przesłać drogą elektroniczną (zeskanowany dokument) na adres mailowy: budzetobywatelski@swietochlowice.pl. Można je także przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski, ul. Katowicka 54, 41-600 Świętochłowice z dopiskiem „Budżet Obywatelski 2017”. Wnioski można także bezpośrednio złożyć w wydziale organizacyjnym i kadr urzędu, pokój 315.

Od 10 do 24 marca będzie można glosować na poszczególne zadania w ramach budżetu obywatelskiego. Głos można oddać na jedną spośród zaproponowanych dla danej dzielnicy inwestycję. Zadania do realizacji zostaną ogłoszone 30 marca.

– Podczas każdej edycji Budżetu Obywatelskiego zwycięskie propozycje staramy się realizować jeszcze w tym samym roku. Zależy nam, aby mieszkańcy jak najszybciej mogli dostrzec efekty – dodaje wiceprezydent Świętochłowic.

W tym roku ponownie uruchomiony został telefoniczny punkt konsultacyjny do spraw budżetu obywatelskiego. Od 13 lutego do 29 marca można dzwonić na numer 32 349 18 23, by uzyskać informacje oraz porady w sprawie budżetu. Tu można zapytać, jak poprawnie wypełnić wniosek czy jakie są zasady głosowania.

Wśród zadań, które zrealizowano w minionym roku były m.in. budowa urządzeń do street workoutu i siłowni pod chmurką przy ZSO nr 1, miasteczko ruchu rowerowego przy SP nr 1. Pozostała jeszcze przebudowa placu w Lipinach.

Większe mandaty dla polskich kierowców

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości