Budżet obywatelski: przedstaw swe pomysły

  • Dziennik Polski
Konsultacje. W tym roku - podobnie jak w zeszłym - przez cały marzec krakowianie będą mogli zgłaszać propozycje zadań do IV edycji budżetu obywatelskiego (BO). Rozpoczęły się już spotkania informacyjno-konsultacyjne dla mieszkańców. Warto zapoznać się z harmonogramem.

Paulina Szymczewska

Te spotkania są okazją, by zastanowić się nad potrzebami lokalnej społeczności, zaprezentować swój pomysł i skonfrontować go z opiniami innych, a także by skorzystać z porad i dopracować szczegóły projektu.

Organizowane są dwa typy spotkań z mieszkańcami: dotyczące zadań ogólnomiejskich i dzielnicowych. Niektóre z nich są profilowane pod kątem tematów i grup społecznych, np. na początku lutego zostało zorganizowane spotkanie dla seniorów. W tym miesiącu odbędą się jeszcze dwa spotkania ogólnomiejskie - w Miejskim Centrum Dialogu przy ul. Brackiej 10. 18 lutego o godz. 15 urzędnicy zapraszają rodziny, a 28 lutego o godz. 17 - studentów.

Natomiast na marzec zaplanowano cztery spotkania tematyczne (gdzie - to zostanie podane w późniejszym terminie. 2 marca odbędą się konsultacje społeczne poświęcone kulturalnemu budżetowi obywatelskiemu, a 7 marca - zieleni. Z kolei 14 marca zaplanowano spotkanie „Sportowy BO”, a 17 marca - „Infrastrukturalny BO”.

W lutym i marcu odbędzie się także szereg spotkań dla mieszkańców w siedzibach rad dzielnic oraz w placówkach edukacyjnych i kulturalnych. Więcej: www.krakow.pl/budzet.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości