Budżet obywatelski powiatu tarnogórskiego. Do wydania 250 tys. zł

Rada powiatu tarnogórskiego zdecydowała o utworzeniu budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy powiatu będą głosować na inicjatywę, która zostanie zrealizowana w przyszłym roku. Jej koszt nie może przekroczyć 250 tys. zł. Czas na zgłoszenie pomysłów mija 27 października.

Tomasz Klyta

Już po raz drugi w historii powiat tarnogórski będzie miał budżet obywatelski. Pierwsze podejście nastąpiło w 2014 r., kiedy poprzednie władze powiatu zdecydowały o uruchomieniu budżetu partycypacyjnego o wartości 200 tys. zł. Rok później zrealizowano jeden projekt ale budżet obywatelski - przede wszystkim z powodu problemów finansowych powiatu - nie został już ogłoszony.

Na początku października rada powiatu tarnogórskiego zdecydowała o przeznaczeniu na budżet obywatelski w 2018 r. kwoty 250 tys. zł. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły do 27 października. Mogą to zrobić pełnoletni mieszkańcy powiatu (lub tacy, którzy w 2018 r. skończą 18 lat) lub organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu tarnogórskiego. Każdy z wniosków musi zostać poparty przez co najmniej 20 mieszkańców powiatu.

Formularze wniosków są dostępne na stronie powiat.tarnogorski.pl. Można je złożyć osobiście w starostwie powiatowym w Tarnowskich Górach (ul. Karłuszowiec 5, pokój nr 5), lub przesłać drogą mailową na adres: kancelaria@tarnogorski.pl. W przypadku wysyłania wniosków elektronicznie, do wiadomości należy dołączyć skan dokumentu a oryginał przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do starostwa, nie później niż trzy dni po wysłaniu wiadomości mailowej.

Głosowanie na wnioski, które przejdą weryfikację formalną, będzie się odbywać w dniach 13 - 30 listopada. Chętni będą mogli oddawać swoje głosy osobiście w starostwie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości