Integracyjny plac zabaw dla dzieci i siłownia zewnętrzna

Autor pomysłu:
Mieszkańcy Jasła
Status:
projekt zgłoszony w urzędzie gminy
Szacowany koszt:
200 000 zł
Lokalizacja:
Jasło, ul. Sikorskiego 15
Poparcie pomysłu: 0

Piękne otoczenie terenów zielonych, na MOSiR w Jaśle, dostępność do obiektów sportowych i rekreacyjnych przyciąga mieszkańców miasta. Są piękne hale sportowe, baseny, korty, jednak dla naszych dzieci brak w nim integracyjnego placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Mając na uwadze to, że głównymi determinantami prawidłowego rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym jest ruch i pobyt na świeżym powietrzu widzimy konieczność takiego projektu. Pragniemy aby nasze dzieci oraz ich niepełnosprawni koledzy i koleżanki w pełni mogli korzystać z uroków dzieciństwa, a nie pozostawać jedynie w roli obserwatorów.
Bycie rodzicem niepełnosprawnego dziecka to duże obciążenie. Myślę, że warto dać takim rodzicom i ich niepełnosprawnym dzieciom prostą przyjemność jaką jest zwykłe huśtanie się na placu zabaw, gdzie słychać gwar i śmiech wszystkich dzieci zarówno tych zdrowych jak i tych mniej sprawnych.Ww. plac to dobra, sprawdzona lokalizacja w pobliżu budynków mieszkalnych oraz małego ruchu samochodów, co daje gwarancję dobrego dostępu i właściwego wykorzystania inwestycji. W ramach projektu przewiduje się montaż urządzeń do zabaw dla dzieci w różnym wieku i stopniu sprawności, altanę na spotkania grupowe, doposażenie placu zabaw w urządzenia edukacyjne i sensoryczne zawierające szeroki wybór działań, które poprawiają umiejętności poznawcze i sensoryczne, niezależnie od wieku. Panele zabawowe wymagają myślenia i koncentracji podczas zabawy. Interaktywne zabawki rozwijają pamięć, interakcje i szybkość działania. Zabawy z piaskiem, wodą i ziemią dają duże możliwości sensoryczne i stymulują kreatywność już od bardzo młodego wieku. Urządzenia muzyczne działają na słuch, poczucie rytmu oraz na rozwój inteligencji. Wszystkie te urządzenia integrują dzieci na placu zabaw. Projekt przewiduje również urządzenia siłowni zewnętrznej. Siłownia znajdująca się obok placu zabaw nie jest ustawiona przypadkowo! Ma zachęcić rodziców do ruchu. Kiedy dzieci pochłonięte są zabawą, dorośli zamiast siedzieć na ławce, mogą zadbać o sylwetkę. Korzystając z siłowni można wzmocnić kondycję fizyczną i odporność oraz poprawić koordynację ruchową. Wspólna zabawa dzieci zdrowych i niepełnosprawnych oraz aktywne uczestnictwo ich opiekunów pozytywnie wpłynie na szeroko rozumianą integrację. Realizacja projektu wpłynie także pozytywnie na postrzeganie naszego miasta jako miejsca przyjaznego dla osób niepełnosprawnych.
Typ pomysłu:
relaks w mieście
Dla kogo:
dzieci, kobiety, mieszkańcy całego miasta / całej gminy, mieszkańcy dzielnicy, osoby niepełnosprawne, seniorzy, uczniowie

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta w Jaśle

Lokalizacja: ul. Rynek 12, 38-200 Jasło Telefon +48 13 448 63 00

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości