Pomnik postaci Tomasza Hopfera (odlew) – postać stojąca z mikrofonem - lokalizacja Rynek Miejski w Janowcu Wielkopolskim

Autor pomysłu:
Leszek Stachowiak
Status:
odrzucony w głosowaniu
Szacowany koszt:
70 000 zł
Lokalizacja:
Janowiec Wielkopolski
Poparcie pomysłu: 0
Mieszkańcy Janowca Wielkopolskiego oraz okolicznych miejscowości zgłosili pomysł upamiętnienia Tomasza Hopfera, który jest patronem biegów organizowanych w tym miasteczku. Chcieli, aby w centralnym punkcie miasta stanęła jego postać.
- Jedni zawdzięczają Mu to, że namawiając do systematycznego ruchu, a zwłaszcza biegania, wskazał im drogę do zdrowia, radości, satysfakcji; drudzy - tylko już o nim słyszeli, bo kiedy Tomek zachęcał do joggingu, oni ssali z matczynej piersi mleko.
- Chcemy zatem przypomnieć i przybliżyć sylwetkę człowieka, który tak wiele uczynił dla propagowania biegania, który swoje zdrowie poświęcił innym, by wszyscy byli zdrowsi, sprawniejsi - argumentował Leszek Stachowiak, twórca janowieckich biegów.
Pomysł ostatecznie nie przeszedł, zyskał zbyt małą liczbę głosów. Natomiast Hopfer jest upamiętniony nieco inaczej: ma na rynku w Janowcu swoją tablicę.
Typ pomysłu:
sport/fitness
Dla kogo:
mieszkańcy całego miasta / całej gminy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miejski w Janowcu Wielkopolskim

Lokalizacja: ul. Gnieźnieńska 3, 88-430 Janowiec Wielkopolski Telefon 52 30 23 034

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości