Chełmek. Zadaszona trybuna na orliku z budżetu obywatelskiego

  • Gazeta Krakowska
Była to druga inwestycja, otwarta w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Kilka miesięcy wcześniej doposażono plac zabaw przy Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Chełmku na osiedlu „Stare Miasto”

Bogusław Kwiecień

Blisko 55 tysięcy złotych kosztowała zadaszona trybuna w kompleksie sportowym orlik im. Łukasza Hobory znajdującym się w sąsiedztwie Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku. Inwestycja została zrealizowana w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Projekt został wybrany przez mieszkańców osiedla „Nowe Miasto” w trakcie głosowania w 2016 roku i zyskał najwięcej głosów spośród trzech zgłoszonych i zakwalifikowanych propozycji.

Była to druga inwestycja, otwarta w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Kilka miesięcy wcześniej doposażono plac zabaw przy Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Chełmku na osiedlu „Stare Miasto”.

- Ten orlik funkcjonuje praktycznie każdego dnia, z krótką przerwą gdy spadnie śnieg. Dziękuję mieszkańcom oraz organizatorom za to, że te pieniądze, które przekazaliśmy w budżecie obywatelskim, czyli te środki, o których bezpośrednio decydują mieszkańcy, zostały tak dobrze zainwestowane – powiedział burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości