Budżet obywatelski Turek 2018: zasady
Budżet Obywatelski jest to część budżetu publicznego, która została przeznaczona na realizację zadań inwestycyjnych lub inicjatyw obywatelskich zgłoszonych i wybranych bezpośrednio przez mieszkańców miasta. Jeżeli mieszkasz w Turku, masz ukończone 16 lat i posiadasz własny pomysł na projekt lub po prostu chcesz poprzeć inicjatywę innych mieszkańców, to właśnie ten projekt jest skierowany do Ciebie!
Mieszkańcy Turku po raz drugi będą mieli szansę na realizację własnych projektów: remont chodników, doposażenie placów zabaw, upiększenie skwerów czy organizację imprezy kulturalnej. Na realizację projektów, które zostaną najwyżej ocenione w publicznym głosowaniu, Miasto przeznacza 500 000 złotych.
Każdy zgłoszony projekt jest poddany rejestracji i weryfikacji, czy spełnia wszystkie warunki umożliwiające jego realizację. Każdy projekt z pozytywną opinią został zakwalifikowany i poddany głosowaniu.
Każdy mieszkaniec miasta, który skończył 16 lat może zagłosować na trzy różne projekty, przyznając im odpowiednio jeden, dwa lub trzy punkty. Warunkiem koniecznym do poprawnego zagłosowania jest podanie swojego numer PESEL. Oddać głos można było w sposób tradycyjny, w urzędzie miasta, bądź też drogą elektroniczną.
W ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Turek najwięcej punktów zdobyły projekty:
1. Poprawiamy jakość diagnostyki i leczenia dzieci oraz noworodków w naszym mieście
2. Przebudowa zadaszenia trybun i budowa ciągów komunikacyjnych na Stadionie 1000-lecia
3. Budowa i wyposażenie siłowni zewnętrznej Fitness na terenie Stadionu
4. Zakup dwóch automatycznych defibrylatorów zewnętrznych
5. Wyłożenie kostką brukową ciągu komunikacyjnego przy ulicy Wyszyńskiego 2
Łącznie oddanych głosów: 1979
W tym:
Elektronicznych 1958
Tradycyjnych: 21 (5 głosów nieważnych)