Budżet obywatelski Świnoujście 2017: zasady
To czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego. Na wnioski z propozycjami w UM przyjmowane są od 2 do 30 czerwca 2017 r. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy: po jednym na projekty twarde i miękkie. Jeżeli, ktoś będzie chciał poprzez tylko jeden projekt (obojętnie miękki i czy twardy), to taki głos oczywiście też będzie ważny. Za nieważne uznane będą natomiast wszystkie karty do głosowania z więcej niż dwoma głosami lub dwoma ale oddanymi na projekty z tej samej grupy. Karty do głosowania znajdują się w punktach, w których można oddać głos (ich lista poniżej). Można też je pobrać ze strony internetowej www.swinoujscie.pl, zakładka „Budżet Obywatelski 2019”. Głosować można:
1) na Stanowisku Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5;
2) w Informacji Turystycznej, Plac Słowiański 6/1;
3) w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 15;
4) w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;
5) w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;
6) w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 3 – Osiedle Karsibór, ul. 1 Maja 40.
Oraz:
1) drogą elektroniczną, przesyłając wypełnioną, zeskanowaną kartę do głosowania na adres bik@um.swinoujscie.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”;
2) poprzez przesłanie na adres Urzędu Miasta Świnoujście (ul. Wojska Polskiego 1/5,
72-600 Świnoujście) karty do głosowania z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski
– 2018 GŁOSOWANIE”; za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę stempla pocztowego.
Głosować może każdy mieszkaniec Świnoujścia, który ukończył 16 lat. Podobnie, jak w poprzednich edycjach budżetu, głosować mogą nie tylko osoby zameldowane w mieście, ale także wszyscy ci, którzy tu mieszkają, a z różnych przyczyn nie są zameldowani.