Budżet obywatelski Śmigiel 2017: zasady
Budżet Obywatelski w Śmiglu to bardzo młoda inicjatywa. W tym roku odbywać się będzie dopiero po raz drugi, a mieszkańcy do wykorzystania mają 160 000 złotych, po 40 000 zł na każde osiedle.
Zgłoszenia zadań do realizacji w ramach Śmigielskiego Budżetu Obywatelskiego dokonuje się na formularzu, który musi być poparty pisemnie przez co najmniej 15 mieszkańców. Następnie każdy wniosek zostaje poddany weryfikacji. Jeśli przejdzie go pozytywnie, zostanie poddany głosowaniu. Udział w nim może wziąć każdy mieszkaniec miasta, któremu na karcie do głosowania wskazuje tylko jedno zadanie.
Oddanie głosu będzie możliwe w formie tradycyjnej z wykorzystaniem papierowych kart do głosowania wrzucanych do urny udostępnionej w Urzędzie Miasta Śmigla. Na podstawie wyników głosowania ustalony zostanie ranking zadań, a kolejność zadań w rankingu uzależniona jest od liczby głosów, które uzyskało dane zadanie w głosowaniu mieszkańców. W przypadku zadania, które nie będzie mogło zostać zrealizowane na terenie określonym we wniosku, zostaną podjęte działania, aby wyznaczyć alternatywną lokalizację.
Wyniki:
1. Osiedle nr I - remont nawierzchni chodnika na ul. Kędzierskiego
2. Osiedle nr II - remont nawierzchni części chodnika na ul. Gen. Sikorskiego
3. Osiedle nr III - zagospodarowanie przejścia łączącego ul. Północną z ul. Kościuszki
4. Osiedle nr IV - rozwój zaplecza rekreacyjno – sportowego na terenie Osiedla nr IV – etap II