Budżet obywatelski Lidzbark Warmiński 2018: zasady
Zgłaszanie przez mieszkańców propozycji projektów do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego rozpoczęło się 18 czerwca i trwało do 13 lipca 2018 roku. Na projekty wyznaczono 300 tysięcy złotych, a wartość pojedynczego projektu nie mogła być wyższa niż 50 tysięcy zł. Propozycje mógł zgłosić każdy mieszkaniec Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński, który ukończył 16 rok życia. Do każdego wniosku musiała być dołączona lista poparcia podpisana przez co najmniej 15 mieszkańców.
Głosowanie odbyło się w dniach 17 sierpnia - 14 września. W głosowaniu mógł brać udział każdy mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, stale zamieszkały na jego terenie, który w dniu głosowania ukończył 16 lat.
Komisja do spraw Budżetu Obywatelskiego stwierdziła, iż projekty pod nazwą: Rozbudowa siłowni zewnętrznej przy ulicy Orneckiej. Teren rekreacyjny przy ulicy Orneckiej Lidzbark Warmiński Dz. Nr 14/36 obręb 8 ; Koncert Charytatywny na Rzecz Ratownictwa i Transplantologii Amfiteatr miejski w Lidzbarku Warmińskim; Rozbudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w parku im. Ireny Kwinto. Wykonanie bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej. Park im. Ireny Kwinto Lidzbark Warmiński; Osiedlowy plac zabaw. Teren zlokalizowany obok boiska przy ul. Paderewskiego. Działka nr 194/15; Zakup kompletów odzieży sportowej dla dzieci szkolących się w Akademii Piłkarskiej Progres - Lidzbark Warmiński; Szkolny plac rekreacji i zabaw przy ul. Szkolnej w Lidzbarku Warmińskim. Teren pomiędzy budynkami szkolnymi Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gimnazjum Nr 1 działka nr 10-44/1, uzyskały najwyższą ilość głosów i będą ujęte w budżecie Gminy Miejskiej na 2019 rok