Budżet obywatelski Krynica Morska 2018: zasady
Zakres tematyczny zgłaszanych projektów praktycznie nie ma żadnych ograniczeń poza tymi, które wynikają z zapisów w ustawie o samorządzie gminnym. Oznacza to, że propozycje projektów mogą dotyczyć wielu różnych działań i nie muszą ograniczać się tylko do inwestycji i remontów. Ważne jednak aby proponowany wniosek cieszył się społecznym poparciem. Aby podstawowe wymagania formalne zostały spełnione projekt musi posiadać poparcie minimum 20 pełnoletnich mieszkańców gminy.
Kwota przeznaczona na inwestycje wybrane w ramach konsultacji w Krynicy Morskiej to było w sumie 100 tysięcy złotych (50 tys. złotych - Krynica Morska centrum, 30 tys. zł - Piaski, 20 tys. zł - Przebrno, Siekierki). Do konsultacji społecznych w ramach Budżetu Obywatelskiego skierowane zostały dwa projekty:
1. „Fontanna przy bulwarze” - wnioskodawca Pani Monika Czajkowska, Pan Dariusz Labuda.
2. „Budowa lądowiska dla śmigłowców sanitarnych” – wnioskodawca Pani Marzena Pacewic
Wygrał projekt budowy lądowiska dla śmigłowców sanitarnych. Na ten projekt swój głos oddało 62 kryniczan. Szacowany koszt realizacji zwycięskiego pomysłu to 48 tys. złotych. Z kolei drugi z zakwalifikowanych projektów otrzymał zaledwie 4 głosy.