Budżet obywatelski Kłodawa 2018: zasady
Budżet obywatelski jest aktywnym uczestnictwem mieszkańców w procesie zarządzania miastem Kłodawa. Realizowany w 2018 roku Budżet Obywatelski jest trzecią edycją takiego przedsięwzięcia w Kłodawie. Kwota została przydzielona na projekty o charakterze osiedlowym i jej łączna wartość to 400 000 zł. Projekty podzielono w równej części na osiedle nr 1 i 2. Tym samym, każde osiedle uzyskało kwotę 200 000 złotych.
Każdy mieszkaniec, który ukończył 16 lat bądź też grupa mieszkańców zamieszkujących na osiedlu może złożyć wniosek za pośrednictwem strony internetowej gminy. Jedynym warunkiem jednak jest to, że formularz oraz lista poparcia będą stanowiły skan oryginalnych dokumentów. Swoje propozycje można także składać bezpośrednio w urzędzie.
Zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane pod kątem poprawności formalnej, prawnej i technicznej. Sprawdzony zostanie także kosztorys przedsięwzięcia i możliwość jego wykonania Każdy wniosek nie może przekroczyć 200 000 zł.
Wszystkie projekty osiedlowe, które pozytywnie przeszły pełną weryfikację wzięły udział w glosowaniu. Można zrobić to na dwa sposoby: w jednym z wyznaczonych punktów w urzędzie lub elektronicznie za pomocą specjalnie przygotowanego interfejsu na stronie internetowej urzędu (wymagany jest podpis elektroniczny lub profil zaufany). W głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Kłodawy, który ukończył 16 lat, przy czym poparcie może wyrazić jedynie swojego osiedla, którego zamieszkuje.
Dokładny harmonogram zostanie dopiero podany do wiadomości.