Budżet obywatelski Gorlice 2019: zasady
Do budżetu obywatelskiego Gorlic można zgłaszać zadania ogólnomiejskiej, jak i dzielnicowe. Na projekt ogólnomiejski przeznaczona jest kwota 300 tysięcy złotych, a 600 tys. zł na projekty dzielnicowe.
Jeśli projekt przejdzie pozytywną weryfikację, jest dopuszczany do głosowania. Głosujemy wybierając jeden projekt z listy zadań o charakterze ogólnomiejskim oraz jeden projekt z listy zadań osiedlowych. Można głosować na projekty z dowolnego osiedla. Nie ma obowiązku głosowania na propozycje z osiedla, w którym się mieszka. Wygrywają zadania z największą liczbą głosów, które mieszczą się w puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski. Głosować i zgłaszać projekty mogą osoby od 16 roku życia. Można głosować drogą elektroniczną.
W roku 2019 mieszkańcy wybrali następujące zadania w ramach BO:
- Budowa ścieżki rowerowej typu singletrack i zręcznościowej ścieżki rowerowej na Górze Cmentarnej.
- Rozbiórka pomieszczenia gospodarczego, budowa wiaty śmietnikowej i wykonanie nawierzchni z kostki betonowej w podwórzu przy nieruchomości zlokalizowanej przy ul. 3 Maja 26.
- Remont chodnika między budynkami Słoneczna 12 i Słoneczna 14.
- Remont chodnika/drogi przy ul. Kołłątaja 12.
- Wykonanie drogi dojazdowej do kontenerów na terenie Osiedla Chopina.
- Kompleksowy remont ul. Łysogórskiej wraz z budową chodnika prawostronnego - pierwszy etap: opracowanie dokumentacji projektowej.