Szybowcem po Niebie - zakup szybowca do szkolenia lotniczego młodzieży

Autor pomysłu:
Maciej Szczepanik, Łukasz Ćwik
Status:
realizowany
Szacowany koszt:
499 000 zł
Lokalizacja:
Bielsko-Biała, ul. Cieszyńska 321
Poparcie pomysłu: 0
Projekt „Szybowcem po Niebie” czyli zakup szybowca do szkolenia lotniczego młodzieży jest kontynuacją zwycięskiego projektu „Windą do Nieba” – zakupu wyciągarki szybowcowej do szkolenia młodzieży w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2016.
Mieszkańcy i członkowie Aeroklubu Bielsko Bialskiego starają się zdobyć pieniądze na zakup nowoczesnego uniwersalnego dwuosobowego szybowca takiego jak na przykład produkowany w Bielsku-Białej SZD-54 PERKOZ, a zaprojektowanego przez konstruktorów wywodzących się ze słynnych Szybowcowych Zakładów Doświadczalnych. Szybowiec ten idealnie wpisuje się do szkolenia podstawowego i zaawansowanego, pierwszych samodzielnych lotów, nauki termiki, przelotów, lotów rekreacyjnych (w tym dla osób niepełnosprawnych) oraz wyczynowych, nauki i treningu w akrobacji wyższej / wyczynowej. Ponadto projekt obejmuje zakup przyczepy transportowej oraz dwóch spadochronów do skoków treningowych.
Zakup nowoczesnego szybowca umożliwi bezpieczne i w oparciu o nowoczesną technologię szkolenie szerszemu gronu mieszkańców miasta Bielska-Białej, a w szczególności młodzieży, zgodnie z wszystkimi normami bezpieczeństwa.
Typ pomysłu:
relaks w mieście
Dla kogo:
uczniowie, mieszkańcy całego miasta / całej gminy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Lokalizacja: pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała Telefon +33 497 14 89

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości