Zamień kopciucha na ekoczyściucha

Autor pomysłu:
Tomasz Wawak
Status:
realizowany
Szacowany koszt:
750 000 zł
Lokalizacja:
Bielsko-Biała
Poparcie pomysłu: 1
Jakość powietrza w stolicy Podbeskidzia jest coraz gorsza, o czym świadczy "awans" z 27. miejsca na 15. miejsce w rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej wg rankingu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Od lat w Bielsku-Białej węglowe kotły grzewcze wymieniane są na nowe, ekologiczne piece. Niestety, tempo wymiany kotłów jest nie wystarczające co bardzo wpływa na jakość powietrza w wielu dzielnicach miasta, również w ścisłym jego centrum. W dalszym ciągu wiele gospodarstw domowych ogrzewanych jest przez stare piece węglowe, w tym archaiczne "kopciuchy". Jest to powszechne zwłaszcza w przypadku wielu miejskich kamienic.

Projekt pozwoli na wymianę więszej liczby kotłów niż dotychczas. Zakłada on pokrycie kosztów wymiany starych źródeł ciepła, przeznaczonych do likwidacji. Oznacza to, że kilka budynków, należących do Gminy Bielsko-Biała, podłączyć będzie można do miejskiej sieci ciepłowniczej lub wykonać w nich gazowe, etażowe, centralne ogrzewanie w znajdujących się w nich lokalach mieszkalnych. Umożliwi to likwidację dotychczasowych, nieekologicznych źródeł ciepła na węgiel.

Projekt zakłada również termomodernizację budynków w celu uniknięcia strat ciepła.
Typ pomysłu:
profilaktyka
Dla kogo:
mieszkańcy całego miasta / całej gminy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Lokalizacja: pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała Telefon 33 497 14 89

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości