Modernizacja Miasteczka Ruchu Drogowego na Błoniach oraz bezpłatne zajęcia dla uczniów nabywających uprawnienia do karty rowerowej

Autor pomysłu:
Małgorzata Gottlich-Kucharska
Status:
odrzucony w głosowaniu
Szacowany koszt:
250 000 zł
Lokalizacja:
Bielsko-Biała, ul. Pocztowa 43
Poparcie pomysłu: 0
Odnowienie i renowacja znaków drogowych poziomych i pionowych, zakup i montaż sygnalizacji świetlnej. Modernizacja oświetlenia terenu. Wykonanie dodatkowych ciągów komunikacyjnych oraz naprawa istniejących asfaltowych nawierzchni i "Mini Amfiteatru".
Zakup i montaż tzw. „Zielonej Klasy" (drewniana altana wraz z ławkami) do realizacji lekcji teoretycznych i zadania "Zielona lekcja na rowerze- PRAKTYCZNA NAUKA PRZEPISÓW DROGOWYCH".
Zakup domku drewnianego (przechowalnia rowerów oraz szatnia dla dzieci).
Zakup i montaż malej architektury rekreacyjno-sportowej (między innymi - tor przeszkód dla rowerów, sprzęt do rehabilitacji na świeżym powietrzu).
Zakup 20 rowerów szkoleniowo-egzaminacyjnych, 5 pojazdów czterokołowych.
Przeprowadzenie w sobotnie dopołudnia, w sezonie od miesiąca IV do X, nieodpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych - nazwa zadania: "Zielona lekcja na rowerze - PRAKTYCZNA NAUKA PRZEPISÓW DROGOWYCH" oraz imprez dla dzieci i młodzieży "JEŻDŻĘ BEZPIECZNIE NA ROWERZE I ZNAM PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO". W ramach zadania - ZAJĘCIA DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH - NAUKA JAZDY NA POJAZDACH CZTEROKOŁOWYCH po terenie Miasteczka.
Wydanie książeczek z materiałami dydaktycznymi dla uczniów biorących udział w zadaniu (przepisy jazdy na rowerze, mapka "Miasteczka Ruchu Drogowego", kolorowanka, krzyżówka, test wiadomości "To już wiem"), wykonanie zestawu opasek odblaskowych oraz materiałów profilaktyczno-szkoleniowych "4 minuty, które decydują o życiu".
Typ pomysłu:
profilaktyka
Dla kogo:
dzieci, rowerzyści, szkoła

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Lokalizacja: pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała Telefon 33 497 14 89

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości