Bielsk Podlaski: Budżet Obywatelski 2018. Do wyboru: fontanna, sport albo kultura

  • Gazeta Współczesna
Mieszkańcy będą mieli twardy orzech do zgryzienia, wybierając projekty do realizacji w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego - wynika z prezentacji pomysłów w Bielskim Domu Kultury.

azda

Do podziału jest 400 tys. zł, z czego 300 tys. na inwestycje o charakterze trwałym, a 100 tys. zł - na organizacje inicjatyw kulturalnych.

Do pierwszej kategorii zgłoszono pięć projektów. Są to pierwsza w mieście fontanna - w parku im. Izabeli Branickiej naprzeciw urzędu miasta (koszt 249 tys. zł.), boisko do siatkówki plażowej na terenie stadionu MOSiR (48 tys. zł), plac zabaw, siłownia pod chmurką i także boisko do siatkówki plażowej (łącznie za prawie 247 tys. zł), stoły do gry w szachy w parkach im. Izabeli Branickiej i Królowej Heleny (27 tys. zł) oraz budowa ciągu rowerowo-pieszego koło cmentarza w rejonie ul. B. Prusa (250 tys. zł).

Cciekawe propozycje zgłoszono też w kategorii projektów bieżących. Po raz kolejny jest wśród nich organizacja Prologu - IV Dni Kultury i Piśmiennictwa Słowiańskiego (29 tys. zł), Festyn Mikołajkowy Środowiskowego Domu Samopomocy (10 tys. zł) oraz organizacja cyklu imprez sportowych IV Półmaratonu Bielskiego, VI Tur de Bielsk i III Noworocznego Biegu Tura (30 tys. zł). Tyle samo kosztować ma organizacja festiwalu pieśni „Pod opieką Bagurodzicy”. O pieniądze (25 tys. zł) starają się też organizatorzy kolejnego rajdu samochodowego. Oprócz tego wśród propozycji są koncert Arki Noego na dni miasta (27 tys. zł) oraz dofinansowanie działalności Klubu Zdrowia (6 tys. zł). Do budżetu obywatelskiego zgłoszono też dwie publikacje: napisany lokalną gwarą tomik poezji Barbary Goralczuk „Na porozi” z płytą audio (6 tys. zł) i poetyckie „Podróże Rodzynka” Andrzeja Salnikowa.

Głosowanie rusza w czwartek, 28 września. W tym roku będzie można głosować nie tylko w magistracie, ale też przez internet.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości