Budżet obywatelski w Bielsku Podlaskim. Głosowanie nad projektami ruszy 1 października

  • Gazeta Współczesna
1 października rusza głosowanie nad budżetem obywatelskim. Głosy oddawać można w urzędzie i za pośrednictwem strony internetowej urzędu.

azda

Do rozporządzenia jest 400 tys. zł. Z czego 300 tys. zł przeznaczone będzie na realizację projektów inwestycyjnych, a 100 tys. zł na tzw. projekty miękkie. W pierwszej kategorii o głosy rywalizują trzy projekty. Ławeczka Znachora, która ma stanąć przy ratuszu (100 tys. zł), plac zabaw i boisko do siatkówki na skwerku przy ul. Rejtana (250 tys. zł) oraz budowa 80 metrów ciągu rowerowo-pieszego w okolicach cmentarza (78 tys. zł). Plac zabaw był zgłoszony do budżetu obywatelskiego już rok temu i uzyskał najwięcej głosów ex aequo z fontanna. Ale odpadł w losowaniu.

Wybory samorządowe 2018. Agnieszka Gierasimiuk-Chomicka piątym kandydatem na burmistrza Bielska

W drugiej kategorii zgłoszono 10 projektów: Festiwal „Pod opieka Bogurodzicy” (30 tys. zł), rajd samochodowy (25 tys. zł), cykl imprez rowerowych i biegowych (30 tys. zł), darmowe treningi kettlebell dla mieszkańców (6 tys. zł), koncert i wystawa upamiętniające Powstanie Warszawskie (10 890), turniej tańca (30 tys. zł), zawieszane na lodówce koperty życia dla seniorów (6 250 zł), potańcówka (30 tys. zł). , bramki wodne (10 tys. zł) i zmiana tras komunikacji miejskiej (23 tys. zł).

WIDEO: Magazyn Informacyjny 20.09.2018

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości