Budżet obywatelski last minute, czyli ostatni dzień głosowania w Białymstoku (15.10.2019)

  • Kurier Poranny
Minutę przed północą zakończy się internetowe głosowanie na projekty w budżecie obywatelskim. Do wyboru jest 90 pomysłów. Wybrać można dwa - bez znaczenia ogólnomiejskie czy osiedlowe.

Tomasz Mikulicz

Zainteresowanie jest duże. Myślę, że frekwencja nie będzie niższa niż w zeszłym roku. A było to 43 584 wypełnionych kart - mówi Urszula Dmochowska, dyrektorka Centrum Aktywności Społecznej.

Jeszcze tylko dziś (15 października) 23.59 można wziąć udział w głosowaniu internetowym na projektu budżetu obywatelskiego 2020. Karta do głosowania jest dostępna na: www.bialystok.pl

Czytaj też: Motoambulans trafi do pogotowia ratunkowego w Białymstoku? Wszystko zależy od wyników głosowania

Możemy też ją pobrać w: Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1, Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3, w mobilnym punkcie – autobusie (Al. Piłsudskiego/Rzeka Biała).

Ostatniego dnia głosowania głosy można będzie oddawać w Urzędzie Miejskim przy ul. Słonimskiej i Branickiego do 15.30, a przy ul. Św. Rocha – do 20. Mobilny punkt będzie zaś dostępny do godz. 18.

W głosowaniu mogą brać udział mieszkańcy Białegostoku. Każdy może zagłosować tylko jeden raz, wybierając maksymalnie dwa projekty. Do wyboru jest 90 - 29 ogólnomiejskich i 61 osiedlowych. Nie ma znaczenia, czy wybierzemy jeden ogólnomiejski i jeden osiedlowy, dwa ogólnomiejskie czy dwa osiedlowe. Tu mamy pełną dowolność.

Czytaj też: Mamy do wyboru 90 projektów. Głosowanie w budżecie obywatelskim już od początku października [ZDJĘCIA, WIDEO]

Należy pamiętać o podpisaniu zgody rodzica/opiekuna prawnego w przypadku głosowania osoby małoletniej (poniżej 18 roku życia).

Czytaj też: Budżet obywatelski 2020. 1 października rozpoczęło się głosowanie na propozycje mieszkańców. Jest też postulat o mapkę budżetową

– Dlaczego warto zagłosować? Wystarczy przypomnieć wiele inwestycji, które doczekały się realizacji dzięki pieniądzom z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego i oczywiście głosom białostoczan. Dzięki temu powstały m.in. nowe boiska, drogi, place zabaw czy siłownie pod chmurką – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski.

Budżet obywatelski funkcjonuje w Białymstoku od 2013 roku. W poprzednich sześciu edycjach pod głosowanie mieszkańców poddano 363 projekty.

Do czego służy serwis budzetalert.pl

W serwisie Budżet Alert dowiesz się, czy w Twojej gminie jest budżet obywatelski. Znajdziesz tu aktualny harmonogram, poznasz zasady zgłaszania projektów, dowiesz się kiedy i gdzie oficjalnie zgłosić projekt. Budżet Alert pozwala Ci również opublikować Twój pomysł, opisać, go, dodać zdjęcia, oznaczyć miejsce na mapie i przedstawić innym, aby zbudować poparcie. Jeśli nie masz pomysłu, u nas możesz znaleźć inspirację. Możesz również przeglądać pomysły, które proponują do realizacji mieszkanki i mieszkańcy Twojej najbliższej okolicy. Będziesz wiedział na co możesz zagłosować.

Budżet alert

Budżet alert - wszystkie informacje o budżecie obywatelskim

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości