Budżet Obywatelski w Barlinku na 2019 rok: wybierz najlepszy projekt

  • Głos Szczeciński
Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego w gminie Barlinek. Mieszkańcy mogą wybrać jeden z pięciu pomysłów. Ten, który zdobędzie najwięcej głosów, ma zostać zrealizowany w przyszłym roku.

Paulina Targaszewska

Mieszkańcy zgłosili w sumie 6 projektów, ale po weryfikacji formalnej, do kolejnego etapu zakwalifikowano 5 z nich. Wśród nich są: remont i modernizacja świetlicy ROD im. 25-lecia Pomorza Zachodniego; wyciszenie sali gimnastycznej w SP nr 4 w Barlinku; zakup aparatu ultrasonograficznego i remont pracowni USG w szpitalu Barlinek Sp. Z o.o.; zakup motorówki asekuracyjnej, która ma poprawić bezpieczeństwo na akwenie jeziora Barlineckiego oraz zakup psich pisuarów i koszy na psie odchody z dystrybutorami na terenie Barlinka. Wartość każdego z projektu nie przekracza kwoty 300 tys. zł – tyle bowiem gmina przewiduje na realizację pomysłu wybranego w BO na 2019 rok.

Głosowanie na projekty trwa od 28 maja do 22 czerwca 2018 roku. Głosować mogą tylko mieszkańcy gminy Barlinek. Każdy może zagłosować tylko raz oddając jeden głos na swojego faworyta. Głosować można za pomocą karty do głosowania, która jest dostępna na stronie internetowej WWW.barlinek.pl. Zwycięży projekt, który otrzyma najwięcej głosów. Wyniki głosowania poznamy 6 lipca 2018 roku. Na podstawie wyników głosowania, utworzona zostanie lista rekomendowanych projektów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

Materiał sponsorowany. Za zakupy zapłać telefonem lub zegarkiem

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości