Budżet Obywatelski w Barlinku na 2019 rok: Mieszkańcy wybrali najlepszy projekt

  • Głos Szczeciński
Ponad 4 tysiące osób głosowało na projekty zgłoszone w ramach BO w Barlinku na 2019 rok. Najwięcej zdobył projekt zakładający zakup aparatu ultrasonograficznego i modernizację pracowni USG w szpitalu w Barlinku.

Paulina Targaszewska

Do wyboru było 5 projektów. Pierwszy zakładał remont i modernizację świetlicy ROD im. 25-lecia Pomorza Zachodniego. Drugi optował za wyciszeniem sali gimnastycznej w SP nr 4 w Barlinku. Trzeci dotyczył zakupu USG i modernizację pracowni USG w szpitalu w Barlinku. Czwarty proponował zakup motorówki asekuracyjnej a piąty zakładał budowę miejsc czystości dla psów na terenie Barlinka.

Mieszkańcy na wybrany przez siebie projekt mogli głosować od 28 maja do 22 czerwca tego roku. Głosować mogli mieszkańcy Barlinka, który ukończyli 16 lat. Każdy mógł oddać jeden głos. W głosowaniu udział wzięło 4157 osób (niestety 24 głosy były nieważne). Najwięcej, bo aż 2878 głosów zdobył projekt nr 3. czyli zakup USG i modernizacja pracowni USG w barlineckim szpitalu. Inwestycja ma zostać zrealizowana w 2019 roku.

Rękojmia czy gwarancja. Co jest korzystniejsze? #ZROZUM

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości